USD
EURO
ALTIN

Kaymakam Sarı açığa alındı

FETÖ Terör Örgütü kapsamında Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı’nın açığa alındığı öğrenildi. Şanlıurfa’da  FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürerken, Bozova İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında açığa alındı.Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Sarı’nın makam odası ve evinde yapılan aramalarda; bazı evraklara el konulduğu öğrenildi. Hidayet Sarı kimdir? 10 […]

Kaymakam Sarı açığa alındı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

FETÖ Terör Örgütü kapsamında Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı’nın açığa alındığı öğrenildi. Şanlıurfa’da  FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürerken, Bozova İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında açığa alındı.Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Sarı’nın makam odası ve evinde yapılan aramalarda; bazı evraklara el konulduğu öğrenildi.

Hidayet Sarı kimdir?

10 Ocak 1982 tarihinde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Düziçi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde 2001 yılında başladığı yüksek öğrenimini 2006 yılında tamamladı. 2007-2008 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 25 Mart 2008 tarihinde Osmaniye Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Erzin Kaymakamlığı’nda refiklik. Nevşehir ilinde Mülkiye Müfettişi yanında staj yaptı.2008-2009 yılları arasında Hatay’ın Yayladağı ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı. 2009-2010 yılları arasında İngiltere’nin Reading Üniversitesinde yabancı dil eğitimi ve kamuda yöneticilik eğitimi yaptı. Karaisalı İlçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2013 yılından 2015 yıllarında Diyarbakır’ın Hani İlçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. 28 Haziran 2015 tarihli ve 29400 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/398 karar sayılı İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi ile Bozova Kaymakamı olarak atandı. 22/07/2015 tarihinde Bozova ilçemizdeki görevine başlamıştır.h.sarı2009 yılından bu yana Türkçe Öğretmeni Ayşe Sarı ile evli ve iki çocuk babasıdır.

FACEBOOK YORUMLARI