USD
EURO
ALTIN

Bozova’ya modern kütüphane

Mustafa AÇIKGÖZ Büyükşehir belediyesi merkez ilçeler başta olmak üzere 13 ilçe merkezine eşit hizmet anlayışı ile hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Eğitime yatırım yapmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hilvan ilçesinde yapımını sürdürdüğü kütüphaneyi tamamladı.İlçelerde bir yandan fiziki belediyecilik alanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi diğer yandan ise sosyo-kültürel anlamda hizmetlerine devam ediyor.Gençleri sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtarmak, onlara […]

Bozova’ya modern kütüphane
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mustafa AÇIKGÖZ

Büyükşehir belediyesi merkez ilçeler başta olmak üzere 13 ilçe merkezine eşit hizmet anlayışı ile hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Eğitime yatırım yapmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hilvan ilçesinde yapımını sürdürdüğü kütüphaneyi tamamladı.İlçelerde bir yandan fiziki belediyecilik alanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi diğer yandan ise sosyo-kültürel anlamda hizmetlerine devam ediyor.Gençleri sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtarmak, onlara okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra çeşitli sosyo-kültürel aktivitelere katılımlarını sağlamak amacıyla inşa edilen ilçe kütüphanelerinden Hilvan İlçe Kütüphanesi inşaatı tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi ayrıcaBozova İlçe Kütüphanesinin temel kazısını da yaptı.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı Kontrol Şube Müdürlüğünce Hilvan’da temeli atılan ilçe kütüphanesi inşaatı, 3 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi. İlçede ve kırsal mahallelerdeki gençlerin eğitimlerine katkı sağlayacak ilçe kütüphanesiyle gençlerin sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtarılması ve onlara okuma alışkanlığı kazandırmak hedefleniyor.

BOZOVA’DA İLÇE KÜTÜPHANESİ TEMELİ KAZILDI

Bozova merkez okullar bölgesine yapılması daha önce planlanan ve Bozova belediyesi talepleri doğrultusunda temeli kazılan İlçe kütüphanesi için Büyükşehir belediyesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Hilvan İlçesinde yapımını tamamladığı kütüphanenin aynı modelini Bozovalı gençler için hayata geçiriyor. Temeli kazılan ilçe kütüphanesinin en kısa sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulması planlanıyor.

FACEBOOK YORUMLARI