USD
EURO
ALTIN

Bölgenin en büyük canlı hayvan pazarında ilk harç döküldü

Bölgenin en büyük canlı Hayvan pazarı olan Yaylak canlı hayvan pazarında ilk harç döküldü. Bozova belediyesi tarafından deforme ve kullanılamaz hale gelen canlı hayvan pazarının daha modernleştirilmesi adına başlattığı yenileme çalışmalarında ilk harç döküldü.     Mustafa AÇIKGÖZ BOZOVA- Bozova Yaylak kırsal mahallesinde, bölgenin en büyük canlı hayvan Pazar için Bozova Belediyesi tarafından başlatılan modern […]

Bölgenin en büyük canlı hayvan pazarında ilk harç döküldü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Bölgenin en büyük canlı Hayvan pazarı olan Yaylak canlı hayvan pazarında ilk harç döküldü. Bozova belediyesi tarafından deforme ve kullanılamaz hale gelen canlı hayvan pazarının daha modernleştirilmesi adına başlattığı yenileme çalışmalarında ilk harç döküldü.

 

 

Mustafa AÇIKGÖZ

BOZOVA- Bozova Yaylak kırsal mahallesinde, bölgenin en büyük canlı hayvan Pazar için Bozova Belediyesi tarafından başlatılan modern canlı hayvan pazarında ilk harç döküldü. Yaylak kırsal mahallesinde bulunan canlı hayvan pazarı daha önce belediye tarafından mevcut canlı hayvan pazarı yıkımı yapılarak daha modern hale getirme adına çalışma başlatmıştı. Çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Kısa sürede bölgeye kazandırılacak olan Canlı hayvan pazarında küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için ayrı bölmeler yapıldı. Belediye Başkanı Suphi Aksoy talimatları doğrultusunda başlatılan çalışmaların kısa sürede tamamlanması bekleniliyor. Başkan Aksoy, ‘bölgenin en büyük canlı hayvan pazarının günümüz şartlarında daha hijyen ve sağlıklı ortamın oluşmasında belediye olarak aldığımız kararla yıkımını daha önce yapmıştık. İnşallah yapacağımız canlı hayvan pazarı modernleştirilmiş bir şekilde tüm bölgemize hizmet verecektir’dedi. Yıllar önce yapılan canlı hayvan pazarı ile semt pazarı iç içe ve hijyenik değildi. Belediye Başkanı Suphi Aksoy göreve geldiği ilk günde yaylak kırsalında bulunan canlı hayvan pazarının sağlık ve hijyen açısından artık miadını doldurduğunu, Kış aylarında çamurdan yaz aylarında ise sıcaktan girilmeyecek şekildeydi. Yeni yapılacak olan canlı hayvan pazarının daha modern olacağını da sözlerine ekledi.

BÖLGE HALKINDAN TAKDİR EDİLDİ

Yaylak kırsal mahallesinde bulunan canlı hayvan pazarının daha modern olması için belediye tarafından yapılan hizmetleri ve çalışmaları bölge halkı tarafından da takdirle karşılandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI