USD
EURO
ALTIN

30 yıllık sorun çözüldü

Mustafa AÇIKGÖZ BOZOVA- Tüm ilçelerde katı atık aktarma istasyonları kuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Bozova’da yapımı tamamlanan tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi başta olmak üzere Bozova Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Zekeriya Göker, Şanlıurfa Büyükşehir daire başkanları, Şanlıurfa esnaf ve sanatkarlar birlik başkanı Şefik Bakay,Bozova Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı […]

30 yıllık sorun çözüldü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mustafa AÇIKGÖZ

BOZOVA- Tüm ilçelerde katı atık aktarma istasyonları kuran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Bozova’da yapımı tamamlanan tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi başta olmak üzere Bozova Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Zekeriya Göker, Şanlıurfa Büyükşehir daire başkanları, Şanlıurfa esnaf ve sanatkarlar birlik başkanı Şefik Bakay,Bozova Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Remzi Özaydın, Bozova AK Parti Belediye Başkan adayı Suphi Aksoy, AK Parti Kadın kolları başkanı Dilek Kara, ve çok sayıda mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı. Tüm ilçelerde katı atık aktarma istasyonları kuran Büyükşehir Belediyesi, son olarak Bozova’da yapımını tamamladığı Katı Atık Aktarma Tesisinin açılışını gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi doğal ortamda vahşice atılan çöplerinde önüne geçilmiş oldu. Katı Atık Aktarma tesisinin açılışında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova’da şimdiye dek prestij caddesi, kent parkı ,semt pazarı ve semt sahası kazandırmasının yanı sıra alt yapıda ve kırsal bölgelerde büyük hizmetlere imza attık. Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ilçede yapımını tamamladığı Katı Atık Aktarma İstasyonunu hizmete sunuyor.İlçeleri ile birlikte kalkınan bir Şanlıurfa hedefi doğrultusunda Bozova’da birçok başarılı projenin mimarı olduk’ dedi. .

BOZOVA HALKINA HİZMETİN EN İYİSİ YAKIŞIR

Bozova’da vahşi depolamanın artık son bulacağı ve hijyenik koşullarda atık aktarma tesisi ile ilçedeki katı atıkların şehir merkezine götürülerek enerjiye dönüştürüleceğini belirten Başkan Çiftçi,Bozova halkımız hizmetin en iyisine layıktır. Bu süreçte bizlere kapılarını her zaman açan tüm Bozova halkına teşekkür ediyorum’ dedi. Şanlıurfa’nın tüm ilçelerinde vahşi depolama sistemine son vererek insan sağlığına yönelik tehdidi ortadan kaldıran Katı Atık Tesisleri inşa eden Büyükşehir Belediyesinde adres bu kez Bozova oldu. 4 ayda yapımı tamamlanan tesis Bozova’nın 30 yıllık çöp depolama sorununu ortadan kaldıracak.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale, Suruç, Birecik, Ceylanpınar, Siverek ve Viranşehir’in ardından Bozova’da da yapımını tamamladığı katı atık aktarma istasyonunu hizmete sundu. İlçede şu ana kadar yaşanan vahşi depolama tekniği ile çöp yakma uygulamasını ortadan kaldıran tesisin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı Zekeriya Göker, Büyükşehir yönetim kadrosu, Meclis üyeleri, AK Parti Bozova Belediye Başkan Adayı Suphi Aksoy, Proje ortağı kuruluşlar UNDP ve İl Bank Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

HİBE İLE YAPILAN TESİS, 4 AYDA TAMAMLANDI

İlçenin önümüzdeki 30 yıl süresince çöp depolama sorununa çözüm bulacak tesis, Ekim

2018’de temel atımının ardından düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Törende katılımcıları selamlayan Başkan Nihat Çiftçi, Bozovalıların hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek insan odaklı çalışmalara her zaman ağırlık verdiklerini söyledi.Katı atık tesisleri sayesinde toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçtiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, Tüm emeklerinden dolayı Büyükşehir kadrolarına ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi sırada Hilvan var. Hilvan’ı da tamamlayarak tüm ilçelerimizi katı atık aktarma istasyonları ile sağlıklı bir gelecekte inşa ediyoruz. Bozova’mızdaki tesisimizden alınacak katı atıklar buradan şehir merkezine nakledilecek ve elektrik enerjisine dönüştürülecek’ dedi.

BOZOVA İÇİN EN İYİ HİZMETİ HAYATA KAZANDIRDIK

Konuşmasında ilçe genelindeki çalışmaları da dile getiren Başkan Çiftçi, Altyapı, yeşil alan, mezarlık düzenlemeleri, sıcak asfalt ve kırsal mahalle yol çalışmalarının yanı sıra ilçemiz için sebze ve buğday pazarı, atık su, küçük sanayi sitesi projelerimiz hazır. Tüm bunlarla Bozova daha güzel bir ilçe haline gelecektir. Biz her zaman ilçeleri ile birlikte kalkınan bir Şanlıurfa özlemi içerisinde olduk. Tüm ilçelerimize eşit hizmet anlayışıyla yaklaştık’diye konuştu. Başkan Çiftçi’in ardından bir konuşma yapan Bozova Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı Zekeriya Göker de Büyükşehir’in hizmet konusunda her zaman yanlarında yer aldığını söyledi. Konuşmaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi.

FACEBOOK YORUMLARI