USD
EURO
ALTIN

13 İlçemizde STEM Akademi ve Kariyer Merkezlerinin Kurulması Tamamlandı

Şanlıurfa valiliği tarafından hazırlanan Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen proje 12 ilçede olduğu gibi Bozova ilçesinde de kuruldu.   Şanlıurfa Valiliği tarafından hazırlanan Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde hayata geçirilen toplam 4 milyon TL bütçeli STEM Akademisi ve Kariyer Merkezleri Projesi ile 11 ilçeye STEM […]

13 İlçemizde STEM Akademi ve Kariyer Merkezlerinin Kurulması Tamamlandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Şanlıurfa valiliği tarafından hazırlanan Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen proje 12 ilçede olduğu gibi Bozova ilçesinde de kuruldu.

 

Şanlıurfa Valiliği tarafından hazırlanan Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde hayata geçirilen toplam 4 milyon TL bütçeli STEM Akademisi ve Kariyer Merkezleri Projesi ile 11 ilçeye STEM merkezleri kurularak Şanlıurfa İli genelinde toplamda 13 STEM Merkezi malzeme ve materyalleri ile beraber kurulumu gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk, Dünya genelinde de sayılı olacak şekilde bütün ilçelerinde STEM atölyesi bulunan tek yer Şanlıurfa’dır. İlçelerdeki STEM Merkezlerinde görevlendirilen STEM alanında deneyimli hocalarımızla bütün öğrencilerimizle belirli müfredat doğrultusunda eğitimler verilecektir. Proje ile çocuklarımızın özgün düşünebilme, teknoloji tasarımı yapabilme, yazılım geliştirebilme gibi konularda yetenek kazanmasına katkı sunulacaktır. Gençlerimizi geleceğin mesleklerine hazırlarken onların teknolojik yapıları tanıması ve kullanmasını sağlayacaktır. STEM eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen bir  öğretim sistemidir. STEM eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve  giderek daha çok önem kazanıyor. Gelişmiş ülkelerde STEM eğitimi bir devlet politikası olarak  uygulanıyor. Kurduğumuz STEM Akademi ve Kariyer Merkezleri ile öğrencilerimizin problem  çözme becerisine sahip, karşılaştığı durumlar konusunda analitik düşünebilen, yorum  yapabilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak  yetişmelerini hedefleniyor. Birçok öncü eğitimi ilimize kazandıran Şanlıurfa İl Milli Eğitim  Müdürlüğü, STEM eğitimlerini il geneline yayarak ilimiz akademik başarı düzeyini artırmayı hedefliyor. STEM Akademi ve Kariyer Merkezlerinin kurulmasında başta Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah  ERİN olmak üzere, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreterine, Valilik Proje Ofisi çalışanlarına, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi çalışanlarına Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.(Haber MERKEZİ)

 

FACEBOOK YORUMLARI