USD
EURO
ALTIN

Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy;‘Pamuk fiyatları sevindirdi’

Mustafa AÇIKGÖZ BOZOVA- Geçtiğimiz hafta içerisinde çikobirlik tarafından açıklanan pamuk alım fiyatları ile ilgili bir açıklamada bulunan Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, ‘ Çukobirlik’in pamuk fiyatlarını en yüksek randımanda 4.6 TL olarak açıklamasının ardından Çukobirlik’in fiyatının iyi olduğunu kaydeden Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, pamuk desteklemesinde artış gerektiğini vurguladı. Ancak kuru tarım alanlarında […]

Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy;‘Pamuk fiyatları sevindirdi’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mustafa AÇIKGÖZ

BOZOVA- Geçtiğimiz hafta içerisinde çikobirlik tarafından açıklanan pamuk alım fiyatları ile ilgili bir açıklamada bulunan Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, ‘ Çukobirlik’in pamuk fiyatlarını en yüksek randımanda 4.6 TL olarak açıklamasının ardından Çukobirlik’in fiyatının iyi olduğunu kaydeden Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, pamuk desteklemesinde artış gerektiğini vurguladı. Ancak kuru tarım alanlarında yapılan hububat tarımına destek beklendiğini söyledi. 2018 yılı pamuk hasadının başladığı şu günlerde Çukobirlik pamuk fiyatlarını 44 randıman pamuk fiyatını 4.6 TL olarak açıkladı. Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, açıklanan fiyatların iyi olduğunu buna karşılık Ulusal Pamuk Konseyinin Yaptığı incelemeler sonucu pamukta destekleme artışının yapılması gerektiğini söyledi. Pamuk fiyatlarının bu yıl çiftçiyi tamnin edeceğini tahmin ettiklerini de söyleyen Aksoy, ‘çiftçilerimiz pamuktan korkmasın ikinci bir altın yıl yaşayacağız’ dedi. Ayrıca hububat konusuna da değinen Bozova Ziraat Oda Başkanı Aksoy, artan gübre ve mazot girdileri nedeniyle hububat çiftçisinin zor durumda olduğunu ve özellikle kuru tarım alanlarındaki desteklemelerin acil bir şekilde artırılması gerektiğini vurguladı.

‘BEYAZ ALTINDA İKİNCİ BAHARI YAŞAYACAĞIZ

Pamukta ikinci altın yılın yaşanacağını söyleyen Bozova Ziraat Oda Başkanı Suphi Aksoy, geçtiğimiz günlerde  Çukobirlik pamuk fiyatlarını açıkladı. Çiftçiler olarak fiyatı makul bulduk fiyat iyidir. Çiftçimiz pamuktan korkmasın. İnşallah ikinci altın yılı yaşayacağız. Bunun yanında çiftçilerimden ricam kaliteli ilaç kullansınlar temiz ve özenli toplanmasına da dikkat etsinler. Bu yüzden Ege ile Şanlıurfa Pamuğu arasında Bin tl fark oluyor. İlacın kaliteli olmasına ve temiz olmasına dikkat edilsin. Bunun yanında Geçen hafta Ulusal Pamuk Konseyinin seçimleri vardı ardın bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda Pamuk desteklemesinin de artırılması gerektiği sonucu çıktı. Aynı şekilde pamuk destekleme rakamlarında da artış beklemekteyiz.İnşallah bol bereketli bir yıl olur’ dedi.

FACEBOOK YORUMLARI