USD
EURO
ALTIN

Ziraat Oda Başkanı Fuat Almas;Şeker pancarı alım fiyatları yüzde 25 artı

Şeker pancarı hasadının başlaması ile birlikte geçtiğimiz yıl ton başına belirlenen 336 fiyat alımlarına bu yıl yüzde 25 artış sağlandı. İbrahim Halil KUŞ BOZOVA- Baziki bölgesinde hasadına başlanılan şeker pancarı alım fiyatları belirlendi. Geçtiğimiz yıl ton başı 336 TL fiyat verilirken bu yıl ton başı alım fiyatı 420 TL olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili bir […]

Ziraat Oda Başkanı Fuat Almas;Şeker pancarı alım fiyatları yüzde 25 artı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Şeker pancarı hasadının başlaması ile birlikte geçtiğimiz yıl ton başına belirlenen 336 fiyat alımlarına bu yıl yüzde 25 artış sağlandı.

İbrahim Halil KUŞ

BOZOVA- Baziki bölgesinde hasadına başlanılan şeker pancarı alım fiyatları belirlendi. Geçtiğimiz yıl ton başı 336 TL fiyat verilirken bu yıl ton başı alım fiyatı 420 TL olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Ziraat Oda Başkanı Fuat Almas, ‘ bu yıl hasadına başlanılan Şeker pancarının öncelikle tüm çiftçi ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Tek umudumuz, şeker pancarında istenilen rekoltenin elde edilmesi ve randıman da fire verilmemesidir. Bunun yanı sıra Malatya Şeker Fabrikası ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında fiyatta da güzel bir artış sağlandı. Bundan dolayı da Malatya Şeker Fabrikası yetkililerine de şahsım çiftçi ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. Geçen yıl ton başına alım fiyatı 336 lira iken, bu yıl bu fiyat yüzde 25 artırılarak 420 TL olmuştur. Tüm çiftçi ve üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.

FACEBOOK YORUMLARI