USD
EURO
ALTIN

Yağmur sevindirdi

Uzun bir aradan sonra gelen yağmur sevindirdi. Dört gözle beklenen yağmur hafta sonu geldi. Çiftçi ve üreticiler başta olmak üzere herkesi yakından ilgilendiren ve olmaması durumunda kurak bir iklim yaşanacağı düşünülürken,yağmurun yağması ile birlikte bir nebzede olsa umutları yeniden yeşertti. Fuat ARSLAN BOZOVA- Sonbahar ve aralık ayında beklenen yağışların olmayışı çiftçi ve üreticileri büyük bir […]

Yağmur sevindirdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Uzun bir aradan sonra gelen yağmur sevindirdi. Dört gözle beklenen yağmur hafta sonu geldi. Çiftçi ve üreticiler başta olmak üzere herkesi yakından ilgilendiren ve olmaması durumunda kurak bir iklim yaşanacağı düşünülürken,yağmurun yağması ile birlikte bir nebzede olsa umutları yeniden yeşertti.

Fuat ARSLAN

BOZOVA- Sonbahar ve aralık ayında beklenen yağışların olmayışı çiftçi ve üreticileri büyük bir endişe oluşturduğunu öğrenildi. Mevsimsel olarak yağışların zamanında olmayışı çiftçiler ve üreticiler tarafından büyük bir endişe ile karşılandığı öğrenildi. Şanlıurfa il genelinde yağışların zamanında olmayışı bir çok ekili arazide endişe uyandırırken, çiftçi  ve üreticilerin tarımsal arazilerini kendi sulama sistemleri ile suladıkları da görüldü.

KURAKLIK ENDİŞESİ SARDI

Mevsimsel yağışların olmayı çiftçi ve üreticileri büyük bir endişeye düşürürken, zamanında yağışların olmayışı ile birlikte geçtiğimiz ay içerisinde Bozova genelinde yağmur duasına çıkıldı. Meteoroloji tahminine göre geçtiğimiz hafta içerisinde yağışlı bir hafta olması beklenilirken, istenilen yağışların olmadığı da görüldü. Bozova ilçe geneli başta olmak üzere Şanlıurfa il genelinde de hafta sonu, bugün ve yarın beklenen yağışı olması bekleniliyor.

KURAKLIK BARAJLARI DA VURDU

Kurak geçen mevsimden dolayı özellikle Atatürk baraj göletinde su seviyesinin bir hayli düştüğü de gözlerden kaçmadı. Yaz aylarında bir çok tarımsal alana sulama suyu sağlanan Atatürk baraj göleti aynı zamanda Şanlıurfa merkez içme suyunu da karşılıyor. Öte yandan bu yıl yağışların yeteri kadar olmayışı önümüzdeki yaz aylarında tarımsal alanda sulama yapılması da zor alacağı iddia ediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI