USD
EURO
ALTIN

VEKİL ÖZCAN: ARKAMIZDAN HANÇERLENDİK

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek Darbe girişimini değerlendirdi. 15 Temmuz gecesinden bu yana göstermiş oldukları tutumlardan dolayı Urfa Basınına teşekkürlerini ileten Vekil Özcan ” Darbeyi yapanlar af edilmeyecek” dedi. Devletin içerisine sızmış FETÖ Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz gecesi millete karşı yapılan hainliğin hiçbir […]

VEKİL ÖZCAN: ARKAMIZDAN HANÇERLENDİK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek Darbe girişimini değerlendirdi. 15 Temmuz gecesinden bu yana göstermiş oldukları tutumlardan dolayı Urfa Basınına teşekkürlerini ileten Vekil Özcan ” Darbeyi yapanlar af edilmeyecek” dedi. Devletin içerisine sızmış FETÖ Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz gecesi millete karşı yapılan hainliğin hiçbir zaman affedilemeyeceğini dile getiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, konuşmasına şöyle başladı; “Öncelikle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Hepimizin, Türk Milletinin başı sağ olsun, ülkemize geçmiş olsun diyorum. Kahraman Türk Milletinin duruşunu, Allah’a çok şükür hepimiz gördük. Tüm dünyaya kararlı bir şekilde mesaj verdik. Demokrasiye ve irademize ne kadar sahip çıktığımızı, bayrağımıza ülkemize ne kadar sahip çıktığımızı dünyaya ilan etmiş olduk. İnşallah bütün dünyaya örnek teşkil edecektir. Ben buradan, tüm Şanlıurfalı hemşerilerime ve Türk Milletine saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Özellikle basın mensubu, ulusal ve yerel basına da çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir sınav verdiniz, ilk günden bu yana demokrasi nöbetlerini an be an takip ettiniz, doğru bir şekilde milletimize aktardınız, görevinizi layıkıyla yaptınız. Bu vesileyle de hepinize çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin kurtuluşunda, ülkemizin demokrasiye sahip çıkmasında basının büyük bir rolü oldu. Burada bir araya gelmemizin asıl nedeni de budur.

ARKAMIZDAN HANÇERLENDİK

“40 yıldır ülkemize yapılmaya çalışan bir paralel devlet yapılanması ile karşı karşıya kaldık. Bizler daha önce bunları nasıl bilirdik. Dini söylemleri ile duygularımızı sömürerek, vatan millet bayrak, hizmet himmet, ağlayarak 40 yıldır asıl niyetlerinin ne olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Arkamızdan hançerlendik, çok büyük bir ihanete uğradık. Bir avuç üniformalı terörist, onlara emanet ettiğimiz tanklarımız F-16’larımız, helikopterlerimiz, biz bunlarla övünürdük. 14 yıldır nereden nereye geldik, savunma sanayimizi geliştirdik, kendi milli tanklarımızı yaptık. Biz bunları yapmaya çalışırken maalesef o teröristler hainler, alçakça ihaneti 15 Temmuz’da bu millete yaşattılar. Bu millet ve bu ülke bunları hiçbir zaman hak etmedi. Hak etmediği için de Allah çok şükür gerek liderimiz Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletin şahadete koşması, kendi iradesine, ülkesine bayrağına sahip çıkması bizi ziyadesiyle umutlandırdı. Bu üzücü olay, bizim aramızdaki mezhepsel, ırki, ideolojik farklılıkları bir kenara bırakıp birleşmemize vesile oldu. Ufak tefek konularla uğraşmayacağız, gördük ki tüm dünya bizimle uğraşıyor. Bundan iyi bir ders çıkarmamız lazım, biran önce bu temizliği yapmamız lazım. Bu Fethullahçı Terör Örgütü, 40 yıldır bu milletin kanını emdi, devletin bütün imkânlarını kullanarak, haksız bir şekilde soruları çalarak önemli noktalara kendi elemanlarını teröristlerini yerleştirmekle 15 Temmuz’u bizlere yaşattılar. Bu Milletin malı olan tankları ilk fırsatta millete çevirdiler. Milletimizi ve millet meclisimizi bombaladılar. Emniyetimize, özel harekât timlerimize ve belediyelerimize saldırdılar. Bunların Türk milletinin evladı olmadıklarını bir kez daha gördük. Yaptıkları ihanet hiçbir zaman affedilemez. 17-25 Aralık öncesi ayrı sonrası ayrı olacak.”

MERHAMET EDERSEK ŞEHİTLERİMİZE İHANET ETMİŞ OLURUZ

“Bu yapılanma içerisinde olan 76 bin kişi görevden alındı, bunların 30 bini öğretmen 16 bini ise gözaltı ve tutukludur. Bunlara merhamet edersek şehitlerimize bu bayrağa ihanet etmiş oluruz. Gevşeklik gösterip onlara göz yumarsak, şehitlerimize ihanet etmiş oluruz.”Yabancı yayın organlarının sizlerden öncesi yazması manidardır.özcan15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişimleri, ülke genelinde henüz tam yayılmamışken Reuters, BBC, CNN gibi kanallar bir hareketlenmeden bahsetmeleri, daha bizim basının bizim milletin meydanlarda hareket olmadan onların bunları yazması manidardır. Ta ki Cumhurbaşkanımızın bazı TV kanallarına bağlanarak bir avuç hainin kalkışması olduğunu söyleyip bastırılacağını bu için darbe girişiminin yuvalanan hain üniformalı teröristler tarafından ülkeyi parçalanma istenilmesi, tabi ben buna darbe demiyorum. Bu bir ulusun yok edilişinin, bir vatanın paramparça edilmesi, Türk Milletinin yok edilmesi girişimidir.” Millet olarak meydanlara indik, sadece AK Partililer olarak değil, diğer muhalefet partililer de meydanlara indi. Vatanını toprağını seven herkes iradesine sahip çıkmak adına canını düşünmeden Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15-20 dakikada meydanlara indi. Canlarıyla tanklara helikoptere göğüs gerdiler.” Dedi.

FACEBOOK YORUMLARI