USD
EURO
ALTIN

VALİ ERİN’DEN YEREL BASINA BÜYÜK DESTEK

Şanlıurfa Valisi geçtiğimiz hafta içerisinde İlçe gazete sahiplerini makamında kabul ederek sorunlarını dinledi. Vali Erin, İlçe gazetelerin ayakta kalabilmesi adına gerekli girişimlerde bulunacağını müjdesini verdi. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen görüşme 1,5 saat sürerken, ilçe gazetelerle ilgili olarak Şanlıurfa Basın İlan Kurum Müdürü Osman Bolluk Vali Abdullah Erin’e raporlar sondu.   Özel HABER Şanlıurfa İlçeler Gazetesi […]

VALİ ERİN’DEN YEREL BASINA BÜYÜK DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Şanlıurfa Valisi geçtiğimiz hafta içerisinde İlçe gazete sahiplerini makamında kabul ederek sorunlarını dinledi. Vali Erin, İlçe gazetelerin ayakta kalabilmesi adına gerekli girişimlerde bulunacağını müjdesini verdi.
  • Valilik toplantı salonunda gerçekleşen görüşme 1,5 saat sürerken, ilçe gazetelerle ilgili olarak Şanlıurfa Basın İlan Kurum Müdürü Osman Bolluk Vali Abdullah Erin’e raporlar sondu.

 

Özel HABER

Şanlıurfa İlçeler Gazetesi Platformu Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanlığında son dönemde ciddi düşüş gösteren Resmi İlanların konusunu görüşmek üzere Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret ettiler.Ziyarette Cumhurbaşkanlığı İletişim Bölge Müdürü Erdoğan Güvel, Basın İlan Kurumu Müdürü Osman Bolluk, Valilik Basın Müdürü İbrahim Madenli, Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Gazetemiz adına Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Abdurrahman Elçi,Siverek Hedef ve Siverek İrfan Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni  Feyzi Donan, Viranşehir Bizim Gazete Yazı İşleri Müdürü  Fethi Güzelses, Suruç Meşale Gazetesi İmtiyaz Sahibi Galip Demirli ve Suruç Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Mehmet Öztürk yer aldılar.

İLANLARDA CİDDİ DÜŞÜŞ VAR

Toplantıda en başta BİK Urfa Müdürü Osman Bolluk sunum yaparak 2015 yılından bu yana özellikle ilçeler bazında Resmi ilanlarda kademeli olarak düşüşlerin yaşandığını bu düşüşün son iki yılda rekor seviyelere ulaşarak bazı ilçelerde % 80 oranında olduğunu söyledi.  Son dönemde doğrudan alım oranında ciddi artışları tespit ettiklerini söyleyen Bolluk” Yılbaşından bu yana 70 ten fazla pazarlıklı (Doğrudan alım) ilanın olduğunu tespit ettik. Eğer bu ilanlar Yerel gazetelere Resmi İlan olarak verilseydi büyük bir destek olurdu” dedi.

İLÇELERİN CAN SUYU ADETA KESİLDİ

Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak” Sayın Müdürümüzün gösterdiği bilançoda İlçemiz yerel gazetelerin can damarı adeta kesilmiş olarak görülüyor. Bu ilanların gelmemesi bu sektörde çalışan ve emek veren bir çok işçiyi zor durumda bırakıyor. Sayın Valimizden bu konuda destek talep ediyoruz” dedi.Daha sonra söz alan İlçe gazete temsilcileri yaşanan mağduriyetleri anlatarak bu sorunun giderilmesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’den yerel basına sahip çıkılmasını talep ettiler. Özellikle Pandemi Döneminde yaşanan sıkıntının iki kat olduğunu belirten Gazete temsilcileri gönderilmeyen Resmi İlanların gazetelerde yayınlanması için Vali Erinden Destek talep ettiler.

VALİ ERİNDEN TAM DESTEK

Yapılan konuşmaları sabırla dinleyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin” Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Ziyaretiniz bizi memnun etmiştir. Tüm gazeteci arkadaşlarımı dinledim.  Bu süreçte yaşadığınız sıkıntıların giderilmesi için sonuna kadar yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Doğrudan Alım konusunda tüm resmi kurumlarımız yazılı ve sözlü olarak uyarılacak. Çok düşük maliyetli olanlar hariç ( 5 Bin veya En Fazla 10 TL) doğrudan alım yapılmaması için gereken yapılacak.” Dedi.

Vali Erin sözlerine devamla” Valilik olarak İlçe Gazetelerine bizlerde Yıllık abone olarak destek vereceğiz. Hiçbir resmi sıfatı olmayan kendini gazeteci diye lanse edenler denetim altına alınarak gereken işlem yapılacak.  Böylece vergi ve sigortasını yatıran, Basın Kartı sahibi gazetecilerin hakkını korumaya çalışacağız” dedi. Yaklaşık 40 dakika planlanan toplantı 1.5 saat sürdü. Toplantı sonrasında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ilgili memurlara gereken talimatı verdi. Toplu hatıra fotoğraf çekiminden sonra heyet Valilikten ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLARI