USD
EURO
ALTIN

suya hasret bitiyor

Mustafa AÇIKGÖZ BOZOVA -1995 yılında Fıratla Harran ovasının buluşması ile başlayan sulama projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Şanlıurfa-Bozova pompaj sulama projesi için imzalar atıldı. Önümüzdeki aylarda projeye başlanacağı müjdesi verilirken, kuru tarımdan sulu tarıma geçilmesi ile birlikte 110 bin dekarlık tarım arazisi suyla buluşacak. Yıllık 52 milyon gelir sağlayacak proje ile birlikte 10 kişiye de […]

suya hasret bitiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mustafa AÇIKGÖZ

BOZOVA -1995 yılında Fıratla Harran ovasının buluşması ile başlayan sulama projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Şanlıurfa-Bozova pompaj sulama projesi için imzalar atıldı. Önümüzdeki aylarda projeye başlanacağı müjdesi verilirken, kuru tarımdan sulu tarıma geçilmesi ile birlikte 110 bin dekarlık tarım arazisi suyla buluşacak. Yıllık 52 milyon gelir sağlayacak proje ile birlikte 10 kişiye de istihdam sağlanmış olunacak.

HASRET BİTİYOR

Tatarhöyük bölgesinde kuru tarımdan sulu tarıma geçilmesi ile birlikte yıllardır. Suya hasret kalan kuru tarım arazileri suyla buluşacağı günü bekliyor. Proje Tarım ve Orman Bakanlığı ile DSİ Genel Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir belediyesinin katkıları ile geçtiğimiz hafta imza altına alındı. Projenin tamamlanması ile birlikte 110 bin dekarlık tarım arazisi suyla buluşmaya hazırlanırken, bu bölgede çiftçilik ve tarım üreticileri başta olmak üzere on birlerce kişiye de gelir sağlanmış olunacak. Sulanma ile birlikte başta ürün çeşitleri olmak üzere bölgeye de büyük bir canlılık gelmesi bekleniliyor.

FACEBOOK YORUMLARI