USD
EURO
ALTIN

Şanlıurfa il genelinde aşılama düşük

Türkiye genelinde corona virüs salgın hastalığına karşın aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Şanlıurfa aşılama oranında yine son sırada olduğu görüldü. Fuat ARSLAN BOZOVA- Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 24 Eylül tarihli korona virüs tablosu ve aşı haritası açıklamasına göre Şanlıurfa aşılama sıralamasında sonda yine ilk sırayı aldı. Şanlıurfa İl genelinde aşılama oranının düşük olması […]

Şanlıurfa il genelinde aşılama düşük
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Türkiye genelinde corona virüs salgın hastalığına karşın aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Şanlıurfa aşılama oranında yine son sırada olduğu görüldü.

Fuat ARSLAN

BOZOVA- Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 24 Eylül tarihli korona virüs tablosu ve aşı haritası açıklamasına göre Şanlıurfa aşılama sıralamasında sonda yine ilk sırayı aldı. Şanlıurfa İl genelinde aşılama oranının düşük olması adeta vaka sayılarına davetiye çıkarttığı öğrenilirken, sağlık yetkililerinden aşılama sırası gelen herkesin zamanında aşıların yapmaları çağrısında bulundular. Aşılama için tüm sağlık çalışanları adeta seferber olurken, aşılama oranın Şanlıurfa il genelinde düşük olması ise kaygılandırıyor. Sağlık Bakanlığı günlük Koronavirüs tablosunu covid-19 sağlık gov.tr.adresinde her zaman paylaşırken, 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulamaların yüzde 69,74 birinci doç aşı yapılanların oranı yüzde 85,90 olarak kayıtlara geçti. Türkiye genelinde aşılama oranları her geçen gün artarken, Şanlıurfa İl genelinde bu sayı maalesef artmamaktadır. En az iki doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Kırıklareli, Amasya,Muğla,Eskişehir,Çanakkale, Ordu,Edirne,Balıkesir, Burdur ve İzmir oldu. En az iki doz aşı yapanların oranın en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa,Mardin,Bitlis,Batman,Muş,Diyarbakır,Siirt Ağrı,Bingöl ve Şırnak olarak sıralandı.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI