USD
EURO
ALTIN

ŞANLIURFA, BOZKIRLA DEĞİL YEŞİLLE ANILACAK

Şanlıurfa’ya 2 milyon ağaç ve bitki türü çeşidini kazandırmak için buluşmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonları sürüyor. Adresin bu kez Halil-ü Rahman Şehir Ormanı olduğu dikim törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Amacımız çocuklarımıza yeşiller içinde bir Şanlıurfa bırakmaktır’ dedi. Başlattığı yeşil atağı kapsamında Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan projesi olan GAP Vadisinde büyük ilerleme kaydeden ve 13 […]

ŞANLIURFA, BOZKIRLA DEĞİL YEŞİLLE ANILACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Şanlıurfa’ya 2 milyon ağaç ve bitki türü çeşidini kazandırmak için buluşmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonları sürüyor. Adresin bu kez Halil-ü Rahman Şehir Ormanı olduğu dikim törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Amacımız çocuklarımıza yeşiller içinde bir Şanlıurfa bırakmaktır’ dedi. Başlattığı yeşil atağı kapsamında Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan projesi olan GAP Vadisinde büyük ilerleme kaydeden ve 13 ilçenin tümünde şehir parkları oluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu kez 2 milyon ağaç ve bitki türü çeşidi dikimi ile yoluna devam ediyor.Hedef olarak belirlenen 2 milyon ağaç ve bitki türü çeşidinde 2017 yılının sonuna doğru yaklaşan Büyükşehir Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşların katılımı ile Halil-ü Rahman şehir ormanında dikim töreni düzenledi. Törene katılarak vatandaşlara fidan dikiminde eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının yeşiller içinde bir Şanlıurfa oluşturmak olduğunu söyledi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN YEŞİL ALANLAR OLUŞTURUYORUZ

Göreve geldikleri günden bu yana yeşil alanların artmasına yönelik uygulamalar gerçekleştirdiklerini dile getirerek, Şanlıurfa’nın artık yeşille anılması için bu yönde projeler ürettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, Halil-ü Rahman Şehir Ormanını, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımız daha da genişletip Şanlıurfa halkına nefes alabilecekleri, çocuklarımız için gelecek olabilecek bir alan oluşturuyor. Böylesine güzel bir ortamda yine halkımızla birlikte ağaç dikeceğiz. Şanlıurfa’da 1 milyon 940 bin insanımız yaşıyor. Her insanımız adına bir ağaç ve bitki türü çeşidini toprakla buluşturacağız. İnsanı seviyoruz,  doğayı koruyoruz, çalışıyoruz ve ağaçları toprakla buluşturuyoruz. Kadromuz bir bütün olarak alın teri ile çalışıyor. Şanlıurfa’yı yeşillendirmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımız bu yeşil alanlara katkıda bulunacak. Esnaf, öğrencimiz, çocuklarımız ve kadınlarımızla birlikte ağaç dikim törenlerimiz devam edecek’ dedi. Törende katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından çorba ikramı yapılırken, dikimin ardından Başkan Çiftçi vatandaşlarla bol bol sohbet etti.(HABER MERKEZİ)

FACEBOOK YORUMLARI