USD
EURO
ALTIN

Mera ve Hazine arazisi sorunu çözülüyor

Şanlıurfa İl genelinde yaklaşık olarak 3 milyon 600 alan hazine ve mera alanı olduğu belirlenirken, bunun sadece kayıtlarda 2 milyon 300 bini görünüyor. 1 milyon 300 bin ise maalesef görünmüyor. Şanlıurfa İl genelinde mera ve hazine arazileri için oluşturulan komisyon çalışmalarını sürdürdüğünü çalışmaların tamamlanması ile birlikte rapor halinde vali Abdullah Erin’e iletileceği öğrenildi.   Özel […]

Mera ve Hazine arazisi sorunu çözülüyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Şanlıurfa İl genelinde yaklaşık olarak 3 milyon 600 alan hazine ve mera alanı olduğu belirlenirken, bunun sadece kayıtlarda 2 milyon 300 bini görünüyor. 1 milyon 300 bin ise maalesef görünmüyor.
  • Şanlıurfa İl genelinde mera ve hazine arazileri için oluşturulan komisyon çalışmalarını sürdürdüğünü çalışmaların tamamlanması ile birlikte rapor halinde vali Abdullah Erin’e iletileceği öğrenildi.

 

Özel HABER

BOZOVA- Özellikle son zamanlara Şanlıurfa il genelinde yaşanan arazi anlaşmazlıkları nedeniyle ölümlü olaylar yaşandı. Yaşanan bu olaylar ile birlikte özellikle mera ve hazine arazilerinde ciddi anlamda sıkıntıların yaşandığı öğrenildi. Mera ve hazine arazileri ile ilgili olarak oluşturulan kurul Şanlıurfa il genelinde çalışmalarda bulunuyor. Kısa süre içerisinde bu çalışmaların tamamlanacağı ve oluşturulacak olan raporla birlikte mera ve hazine arazileri ile ilgili olarak ciddi bir çalışma olacağı öğrenildi.

NE GİBİ ÖNLEMLER ALINABİLİR

Son 1 yıl içerisinde Şanlıurfa il genelinde yaşanan arazi anlaşmazlıkları nedeniyle bir ölümlü olaylar yaşandı. Yaşanan bu olayların çoğu hazire ve mera arazileri içinde olduğu öğrenildi. Mera ve hazine arazilerindeki ciddi bir kayıpta olduğu öğrenildi. Şanlıurfa il genelinde 3 milyon 600 mera ve hazine arazisi kayıtlarda olduğu bunun sadece resmi olarak 2 milyon 300 binin tespiti yapıldığı 1 milyon 300 ise halen kayıtlı olmadığı öğrenildi. Oluşturulan komisyon hem mera alanlarını hem de hazine arazilerini belirleme adına çalışmalarda bulunduğu öğrenildi. Oluşturulan komisyonda başta hukukçu, tarımcı, ilahiyatçı,psikolog ve eğitimcilerin yer aldığı öğrendi. Oluşturulan komisyon aynı zamanda halkla görüşerek bilinçli bir şekilde eğitimlerinde verildiği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLARI