USD
EURO
ALTIN

Elektrik kesintilerine tepkiler büyüyor

Özellikle Şanlıurfa başta olmak üzere Diyarbakır illerinde yaşanan elektrik kesintilerine bir tepkide TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’dan geldi. Çiftçilerimiz ve vatandaşlar kesintilerden büyük zarar görüyor.bu sorun bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır.   İbrahim Halil KUŞ BOZOVA- Elektrik kesintilerinin yaşandığı Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinde başta çiftçiler olmak üzere vatandaşlar adeta isyan ederken, elektrik kesintilerine bir tepkide TZOB […]

Elektrik kesintilerine tepkiler büyüyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  • Özellikle Şanlıurfa başta olmak üzere Diyarbakır illerinde yaşanan elektrik kesintilerine bir tepkide TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’dan geldi. Çiftçilerimiz ve vatandaşlar kesintilerden büyük zarar görüyor.bu sorun bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır.

 

İbrahim Halil KUŞ

BOZOVA- Elektrik kesintilerinin yaşandığı Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinde başta çiftçiler olmak üzere vatandaşlar adeta isyan ederken, elektrik kesintilerine bir tepkide TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, ‘ elektrik kesintilerinin yaşandığı illerimizdeki çiftçilerimiz büyük zararlar görmektedir. Bu sorun ve sıkıntı bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır’ dedi. TZOB Genel Başkanını açıklaması ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Ziraat Oda Başkanı Fuat Almas ise, ‘ Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki başta Diyarbakır, Şanlıurfa illerinde yaşanan elektrik, enerji kesintilerine Genel Başkanımız Ş. Şemsi Bayraktar sert tepki gösterdi.TZOB Başkanımız  Ş.Şemsi Bayraktar, geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasında ele aldığı tarımsal sulamada kullanılan elektrik kesintileriyle ilgili olarak çiftçi ve üreticisinin haklarını savunup gündeme taşımıştır.Ziraat Odası olarak bizde tepkiliyiz. Çünkü yaz aylarında özellikle sulama alanındaki tüm tarımsal ürünler enerjiye bağlı sulama yapılmaktadır. Onun için enerji kesintilerine bir an önce son verilmelidir. Elektrik kesintisi nedeniyle sulamada yaşanacak kayıplar beraberinde bitkisel üretimde ciddi miktarda azalmalara neden olacağından çiftçi ve üreticilerimiz fazlasıyla mağdur olmaktadır. Tarımsal sulamayı engelleyecek elektrik kesintilerinin yapılmamasına ilişkin taleplerimizi dile getiren TZOB Başkanı Sn. Ş. Şemsi Bayraktar ’a göstermiş olduğu çalışmalarından dolayı çiftçi ve üreticilerimiz adına teşekkür ederiz’ dedi.

 

FACEBOOK YORUMLARI